خرید سهام حقیقی ها در بورس شنبه

به گزارش وبلاگ موزیکال، خبرنگاران : رضا شاکری تحلیل گر بازار سرمایه با آنالیز معاملات روز شنبه نمادهای مورد استقبال سرمایه گذاران حقیقی را آنالیز کرد

خرید سهام حقیقی ها در بورس شنبه

این تحلیل گر در دنیای اقتصاد نوشت: روز شنبه هر کد حقیقی در سهم سدبیر به طور متوسط حدود 390 میلیون تومان خرید نموده است در صورتی که هر کد حقیقی تنها حدود 11 میلیون تومان فروش داشته است.این تحلیل گر نوشت: در بعضی نمادها نسبت قدرت خریدار به فروشنده بالای 2 ثبت شد درصورتی که قیمت آخرین معامله آنها از قیمت شروعین کمتر بود.

این نسبت ها در نمادهای سهگمت، ساوه، وایران، ثاباد و دابور دیده شد. از میان این نمادها نیز می توان به نماد وایران با میانگین خرید هر کد حقیقی حدود 36 میلیون تومان و نسبت قدرت خریداران حقیقی به فروشندگان حقیقی 18/ 2 اشاره نمود. همچنین تابلوی این نماد نشان می دهد میانگین 10 روزه سرانه خرید هر کد حقیقی آن حدود 5/ 13 میلیون تومان بوده است.

در واقع نسبت های بالای خریدار و ورود پول های درشت به سهام می تواند یکی از نشانه های رشد قیمتی آن باشد، اما برای تشخیص آن نباید این نسبت ها را برای یک روز مد نظر قرار داد، بلکه باید برای چند روز معاملات آن را زیر نظر داشت به این دلیل که افرادی که با پول های سنگین قصد خرید سهام را دارند سعی می نمایند با چراغ خاموش وارد شوند و به اصطلاح زمانی که فروشنده خاصی در سهم وجود ندارد فرایند مثبت حرکتی را شروع می نمایند.

منبع: اقتصادنیوز

به "خرید سهام حقیقی ها در بورس شنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید سهام حقیقی ها در بورس شنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید